ТОП-5 НАЙОРИГІНАЛЬНІШИХ БЛАГОДІЙНИХ АКЦІЙ У СВІТІ

Краудфандингова платформа “Syla” представляє Вашій увазі топ-5 найоригінальніших акцій у світі.

1. Мейсон Вортман – власник невеликої піцерії з Філадельфії започаткував незвичайну благодійну акцію, завдяки якій став відомим на весь світ. Вортман ввів в обіг нову валюту, щоправда діє вона виключно на території його закладу. Відтак, кожна людина, що завітала до піцерії може заплатити за рахунок на 1 долар більше, ніж потрібно, (ця сума дорівнює вартості одного шматка піци) і отримати за це кольоровий стікер. Далі правила прості: покупець може написати повідомлення незнайомцю і наклеїти папірець на стіну біля входу у кафе, а потім, людина, яка не має притулку або не може собі дозволити купити їжу, може заплатити цим стікером на касі і отримати свій шматок піци. Як бачите, правила цієї благодійної гри дуже прості і кожен бажаючий може допомогти іншій людині всього за один долар, витративши на це не більше хвилини власного часу. 2. Мабуть, одну з найнеординарніших благодійних акцій влаштував 37-річний громадянин Південно-Африканської Республіки. Чоловік перелетів через Атлантичний океан з острова Роббен, на якому колишній президент ПАР, Нельсон Мандела, провів 18 років в ув’язненні, до Кейптауну на… зв’язаних між собою двохсот заповнених гелієм повітряних кулях! Більша частина польоту цього дивного «рейсу» проходила на висоті 180 метрів над рівнем моря. Варто зазначити, що ця частина океану повна акул та різноманітної небезпечної фауни.Акція Метта Сільвестра-Валланса була спрямована на збір коштів для будівництва дитячої клініки у Йоганнесбурзі, яка носитиме ім’я екс-президента Мандели, а також на привернення уваги суспільства до проблем охорони здоров’я дітей.Хоча точна сума зібраних коштів не повідомляється, можна з упевненістю сказати, що увагу до проблеми привернути все ж вдалося. Чоловік влаштував дивовижне і незвичне шоу, яке надовго запам’ятається очевидцям цього неймовірного дійства.

3. Відома на весь світ благодійна акція Movember була започаткована в Австралії вже понад 15 років тому. Її суть полягає у тому, що кожного листопада чоловіки відрощують собі вуса і протягом місяця жертвують кошти на вивчення раку простати та інших небезпечних чоловічих захворювань. Майбутні учасники реєструються на офіційному сайті Movember і починають акцію з 1 листопада гладенько поголеними . До кінця акції чоловіки відрощують собі вуса (допускаються будь-які варіанти вус). Під час акції друзі та родичі учасника також можуть жертвувати кошти від його імені. Учасники можуть ділитися на команди , наприклад у рамках фірми, родини, спортивної команди тощо, та у ігровій формі влаштовувати змагання : чия команда збере більше коштів. В кінці акції влаштовують Гала-концерт, на якому нагороджують учасників , або команди, які зібрали найбільше коштів, а також нагороджуються найкращі вуса листопада. Наразі Movember діє як благодійний фонд, який організовує «вусату» акцію у 21 країні світу. Зібрані кошти перераховують організаціям, які займаються вивченням проблем чоловічого здоров’я.

4. В Англії, Австралії та ще деяких країнах щороку проходить благодійна акція під назвою День джинсів (Jeans for Genes). Ця кампанія має на меті збір коштів для Дитячого інституту медичних досліджень, що займається вивченням генетичних відхилень. Кожна людина, яка одягне джинси у цей день вносить 1-2 фунтів стерлінгів на рахунок благодійної організації.Захід проходить у першу п’ятницю серпня, вулиці перетворюються на море деніму, а люди об’єднуються проти дитячих хвороб. Кожний долар, зібраний у цей день допомагає науковцям дослідити проблему генетичних відхилень та знайти можливі шляхи її вирішення. Коли про це дізналися засоби масової інформації і написали про хлопчика в газетах, небайдужі люди почали долучатися до цієї акції та жертвувати кошти на дитяче взуття. Таким чином, за два роки йому вдалося пожертвувати 600 пар взуття для хлопців та дівчат такого ж віку, як і він сам. Мати Ганнера, Крісті Робінсон, пишається сином : « Словами не описати, яка я горда за нього, адже це була його ідея і його рішення». «Я краще почуваю себе та радію за дітей, коли вони приходять до школи у новому якісному взутті», – так, по-дитячому, невимушено та просто говорить Ганнер про свою благодійну ініціативу.Джерело: “Світ Веселки”